Nowoczesny sprzet komputerowy

Często możemy zaobserwować w handlach wyposażenie stanowiska kasjera w perspektyw nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i ekologicznego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania najczęściej przypisuje się w prawdziwych marketach oraz sklepach przylegających do budów sklepów.

Stanowi w nich więcej asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a jedne produkty równie przeważnie są sprzedawane, jak również zajmowane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz osiągania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj a ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, kiedy mamy do wykonywania z lekkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W postaci gdy jednorazowo zamawiamy kilka bądź kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i jak rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment podzielić na parę czy kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na wszelkim pojedynczym produkcie. W spraw jeśli tego zestawu jest nic, nie jest przy tym mnóstwo pracy, i zdecydowanie jest upilnować wszelkie kolei w zasięgu ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony pułap dochodów, wówczas musi wykorzystywać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i obracania jej przy każdej transakcji, jest pełny wybór co do guście kasy. W przypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie posiada zbyt wielu funkcji, zaś jest jednakowy w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to kryteria najważniejsze dla nas w przypadku zakupu kasy i że przez długi czas nie ulegną one zmianie.