Objawy w ciazy zespol downa

Z szkół w szkole, z telewizji, z forów internetowych, za pośrednictwem gazet także dzięki rozmowie z mamami/babciami/koleżankami – dowiadujemy się, jakie są objawy ciąży. Wiemy, że niczym nie pojawiają się comiesięczne krwawienia, obecne okres zrobić test ciążowy. Kiedy test będzie miły, najwyższa pora spodziewać się zawrotów głowy, napadów głodu, a przede każdym mdłości i wymiotów. Tylko za głęboko w wówczas nie wierzymy, jesteśmy ogólnie w stanie czasami przyznać, że chyba się zdarzyć przypadek, kiedy pani nie pozostaje w zespole efektów ubocznych ciąży. Ewentualnie, iż są one bardzo delikatne. Co żeby się jednak nie działo, panuje ogólne przeświadczenie, że gdy nie ma okresu zaś są mdłości, to mówi, iż niedługo będzie więcej dziecko. Co ale z osobami, które mają niestandardowe objawy ciąży? A jakie one potrafią być?

Zachcianki żywieniowe – nie mowa oczywiście o kanapce przekładanej dżemem śliwkowym, korniszonem i pastą jajeczną. Czasami ciężarna kobieta zaczyna mieć tak zwane łaknienie spaczone, które wpływa nieodpartą chęć jedzenia produktów niejadalnych. Czyli, dla przykładu, kanapkę z dżemem, korniszonem i pastą jajeczną obficie polaną mydłem w płynie. Zaistnienie takich objawów wymaga niezwłocznej konsultacji z specjalistą. Koleje w jamie ustnej – czasem sprowadza się, że paniom w ciąży mocno puchną dziąsła i krwawią podczas szczotkowania. W takich rzeczach potrzebne będą popularniejsze wizyty nie tylko u ginekologa prowadzącego ciążę, ale i u dentysty. Nietrzymanie moczu – po pierwsze dlatego, że bardzo pijesz. Po drugie, bo na twój pęcherz w powiększonej macicy „siedzi” co chwila 2 kg małego stworka. Raczej nic na więc nie poradzisz, jedynym lekarstwem będzie tylko wyposażenie się w profesjonalne wkładki higieniczne (takie pampersy dla dorosłych) oraz częste przechodzenie do kąpiele, ponieważ magazynowanie moczu w połączeniu z kaszlnięciem lub śmiechem może spowodować niemiłe konsekwencje. Chrapanie – winę za to ponoszą spuchnięte nozdrza, jakie nie tylko mogą zawierać wrażenie ciągle zapchanego nosa i wygodnych krwotoków, ale również chrapanie w nocy. Nie cierpi a tego niesamowitego. Dzięki temu twój mąż, który do ostatniej chwile niemal co noc budził cię swoim pochrapywaniem, pojmie gdy się czułaś a co przez niego realizowałam. Zmiany skórne – chodzi o dziwne plamy na osobie i szyi i o pajączki mogące pojawić się niemal na jakimś obleczonym skórą skrawku ciała. Za tego modelu zmiany odpowiada melanina, jaka w normalnych warunkach umożliwia nam piękny odcień skóry (czy jakikolwiek jej styl), a jej nadmierne budowanie w okresie stanu błogosławionego może spowodować do innych zmian i owoców rodem z najprawdziwszych horrorów. Nie obejmuj się jednak. Całość tych zmian minie w późniejszych etapach ciąży, lub najpóźniej po porodzie. Jeśli zmiany kolorystyczne nadmiernie i uciążliwie pojawiają się na osobie, zainwestuj w proch a odpowiednio kryjący podkład. Lekkie zabiegi kosmetyczne skutecznie zatuszują wszelkie niedoskonałości. Bezsenność – stanowi obecne tymże znacznie uciążliwe, iż dodatkowo stresują nas dania innych, iż ciąża to „ostatnia chwila, jak potrafimy się wyspać”.

Same fakty ciąży, te standardowe oraz nie, kiedy i dodatkowo jeszcze bardziej rosnący brzuch dość skutecznie uniemożliwiają zajście w sen. Niestety, prawdopodobnie nie jest sposobu, żeby poradzić sobie z zaistniałą bezsennością (w żadnym wypadku nie wolno ci usuwać się lekami nasennymi!). Trzeba sprawdzać się przyzwyczaić. Jednak, oczywiście kiedy również wcześniej, te fakty również znikną wraz z porodem. Teoretycznie. Jak widać, poza standardowymi objawami ciąży, mogą pojawić się oraz nowe, czasem śmieszne, czasem nieco mniej. Ale bez sensu na wszystko, ciąża toż wyjątkowo przyjemny okres bycia kobiety, dlatego nie jest mi nic innego, jak tylko życzyć Wam, drogie przyszłe mamy, słonecznej i łatwej ciąży, jak i i szczęśliwego wychowania przyszłego potomstwa.